Ε.Π.Ο.Σ. Φυλής

Ελληνικός Πολιτιστικός Ορειβατικός Σύλλογος Φυλής (Ε.Π.Ο.Σ. Φυλής) Ικτίνου 3 & Προμηθέως (παράδρομος της Αττικής οδού) ΦΥΛΗ ΤΚ13344 (350μ.από την έξοδο 6 της Αττικής οδού και από τη στάση του Προαστιακού Σιδηροδρόμου) Τηλ.2102411148 Κιν.6981005747

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΣΧΟΛΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ Γιώργος Αλιφέρης

Η σχολή αναρρίχησης αρχαρίων του Ε.Π.Ο.Σ. ΦΥΛΗΣ προσφέρει μια συγκροτημένη εισαγωγική γνώση και εμπειρία στη δραστηριότητα της αναρρίχησης συνδυάζοντας την εκπαίδευση στον βράχο.Στη σχολή αναρρίχησης αρχαρίων μπορεί να συμμετέχει όποια/ος έχει κλείσει το 18ο έτος της ηλικίας του και δεν απαιτείται προηγούμενη σχετική εμπειρία παρά μόνο λίγη διάθεση για περιπέτεια και αγάπη για τη φύση.ΟΡΕΙΒΑΣΙΑΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ b46c0

Το ορειβατικό σκι είναι ένα σπορ που απευθύνεται σε ορειβάτες αλλά και σε χιονοδρόμους.Στους χιονοδρόμους, η γνώση τεχνικών ορειβατικού σκι θα δώσει τη ασφαλή δυνατότητα και τις τεχνικές για να κινηθούν και εκτός πιστών ενός οργανωμένου χιονοδρομικού κέντρου, ενώ στους ορειβάτες θα δώσει τη δυνατότητα να απολαύσουν και να προσεγγίσουν με ασφάλεια και ταχύτητα ορεινούς όγκους.1 6248e

Βραβεύτηκαν

Κατηγορίες

Σχοινοσυντροφιά

Βαθμολογία

Έως 6c+

Ανδρών

Μουτάφης Τάσος – Μουγκολιάς Κώστας

1252,25

Γυναικών

Λώλη Μαριάννα – Καψή Σουζάνα

240,5

Μικτή

Μεταξάς Γιώργος – Klavdiia Iliushchenko

1108

Από 7a και άνω

Ανδρών

Scheiber Michael – Schlotz Bernel

2767

Γυναικών

------

------

Μικτή

Παπαθανασίου Αργυρώ – Γραφανάκης Κωσταντίνος

1,091

Συμμετείχαν 76 αναρριχητές και παρέδωσαν βαθμολογία οι εξής:

Κατηγορίες

Σχοινοσυντροφιά

Βαθμολογία

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Έως 6c+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ανδρών

Μουτάφης Τάσος – Μουγκολιάς Κώστας

1252,25

Baker Johnnie Noel – Μαυρομάτης Μανώλης

632,6

Μπακογιάννης Θάνος – Κοντόσης Χρήστος

625

Αγγελίδης Λευτέρης – Ρουμελιώτης Πέτρος

543

Μαρκόπουλος Θεμιστοκλής – Παναγιωτόπουλος Μιχάλης

430

Baker Johnnie Noel – Νανούσης Παναγιώτης

244,95

Κορώνιος Γιώργος – Κρανίτης Άκης

60,75

Πούνης Δημήτρης – Στάρτου Σωτήρης

55,6

Γιώγος Χρήστος – Κρανίτης Γεώργιος

54

Παπαθανασίου Νικόλας – Κούλης Αντώνης

39

Γυναικών

Λώλη Μαριάννα – Καψή Σουζάνα

240,5

Παπαδοπούλου Άρτεμις – Τσουκαλά Ναταλία

64

Δανέση Ντίνα – Δανέση Ελένη

9

Μικτή

Μεταξάς Γιώργος – Klavdiia Iliushchenko

1108

Χριστοφοράκης Ντίνος – Γαννέλου

736,70

Mayer Peter – Gsoelli Eva

678,2

Σγούρος Ανδρέας – Δημητρέλη Κύνθια

549

Φλίνος Παναγιώτης – Σιμιτσή Ηλέκτρα

405

Καρέλλου Εύα-Ίρις – Γκουτζαμάνης Παναγιώτης

166,5

Κουτρώτσος Γ. – Μαρίνου Ι.

105

Χατζηαργυρίου Δήμητρα – Gersmann Clemens

88,5

Τσεσμετζόγλου Αντώνης – Μίκα Παπαλέξη

91,25

Νιζαμίδης Χρήστος – Γαβριήλ Έλσα

49,5

Δημολιάνης Γιώργος – Barska Ιωάννα

44,75

Από 7a και άνω

Ανδρών

Scheiber Michael – Schlotz Bernel

2767

Παπαδόπουλος Στέφανος – Βενιέρης Μανώλης

2.127

Διακάκης Θοδωρής – Σέμπρος Βίκτρωρας

280

Γυναικών

   

Μικτή

Παπαθανασίου Αργυρώ – Γραφανάκης Κωσταντίνος

1,091

Θωμάς Κοσμάς – Κυρούση Αντιγόνη

256

Νίκου Αλεξάνδρα – Πρίμπερης Δημήτρης

13